Użytkownicy przeglądający ten wpis: 1 gości
Ocena wpisu:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rok
Komentarze (łącznie 1)
#0
cieszymy się, że wróciłaś, Rose (pluralis maiestatis).
przykro słyszeć o cierpieniu Twoich bliskich, ale takie życie. Jeśli to Cię w jakiś sposób pocieszy, to czyjaś śmierć paradoksalnie stanowi ból tylko dla nas, a nie dla tych, których dotyka (choć podobno mózg osoby "zmarłej" może wykazywać aktywność nawet do kilku godzin po ustaniu pracy serca - ale skąd możemy wiedzieć, co się w tym mózgu dzieje?). Innymi słowy wszelkie umartwianie się, że zmarłych już z nami nie ma, jest de facto umartwianiem się nad nami samymi, bo oni to już mają na wszystko wyjebane i to oni powinni ubolewać, że my musimy dalej męczyć się na tym łez padole. :‌)

W celu ochrony przed okiem osób niepowołanych stworzony został dział "Blogi prywatne". Treści tam publikowane widzą tylko zalogowani użytkownicy.

pochwal się, co dostałaś od Mikołaja. :‌)

P.S. co do ostatniego, to polecam obejrzeć jeszcze świeży filmik pt. "Odtajnione akta CIA - bez czego Twój umysł się rozpada". Mówi o tym, że jedynymi realnymi psychologicznymi potrzebami człowieka są: potrzeba orientacji (w otoczeniu, tzn. że wszystko następuje logicznie spójnie), stymulacji (dostarczania bodźców naszym zmysłom) i relacji. Wszystko inne, łącznie z wszelkimi formami miłości (choć może to być smutne dosyć), to przekonania i potrzeby wykreowane przez nas samych czy narzucone przez kulturę lub media (co nie oznacza, że ich zaspokojenie nie daje szczęścia - ale że można się bez tego obyć i być szczęśliwym bez nich).
Może nie rozwiązuje to kwestii znajdowania księcia z bajki, ale pozwala spojrzeć na problem z innej perspektywy. :​)
Hold the line, I'm on my way to make things right,
Even though it's hard to reach that satellite!  \o/
Odpowiedz

Wiadomości w tym wpisie
Rok - przez Rose_Belle - 25.12.2019, 20:45
RE: Rok - przez snajperx - 26.12.2019, 17:18

Skocz do: