(c)2001-2018 Fox Mulder, Natalia Oreiro, Bruce Lee, Tony Halik, kosmaci kosmici Powered by Coca-Cola

Valid HTML 4.01 Transitional

Brovar

Strona o quizach
quiz.net.pl


Grupa quizowa
na facebooku


Njus
31.12.17No i na koniec roku następna wersja "1 z 10". :) Wprowadzona drobna poprawka - w informacji podawanej przed rozpoczęciem III etapu brakowało liczby pytań (quiz zliczał linijki rozpoczynające się jeszcze od kropki zamiast od "PYT").
29.12.17Większy update quizu "1 z 10" - wersja 1.1. Zmiany:
 • dodany "weryfikator odpowiedzi". Teraz po podaniu nieprawidłowej odpowiedzi (tzn. takiej, która nie figuruje w pliku) zamiast wyświetlania informacji o błędnej odpowiedzi prowadzącemu otworzy się okienko Weryfikatora, w którym ma x sekund (interwał do ustawienia w opcjach po uruchomieniu quizu) na decyzję, czy odpowiedź ma zostać uznana, czy też nie. Po upływie x sekund, lub po wyborze odrzucenia/zaakceptowania odpowiedzi, okienko zostaje zamknięte i dopiero wtedy wyświetlana jest informacja, czy odpowiedź została uznana za prawidłową (jeśli nie zostanie dokonany wybór, odpowiedź jest domyślnie uznawana za błędną). Dzięki Weryfikatorowi zbędne staje się wpisywanie wielu wariantów odpowiedzi w pliku autoquizu (no chyba że prowadzący ma zamiar na czas quizu być nieobecny przy kompie - wtedy wiele odpowiedzi się przydaje)
 • zmiana składni pytań i odpowiedzi w pliku. Teraz pytania poprzedzamy słowem PYT, odpowiedzi ODP - podobnie jak w Dizzy Autoquizie, dzięki czemu plików z pytaniami można używać w obu quizach zamiennie (z tą jednak różnicć, że Dizzy Autoquiz - w odróżnieniu od 1 z 10 - pozwala na podanie tylko jednej odpowiedzi dla każdego pytania)
 • pomniejsze poprawki i zmiany, usunięte kilka małych bugów
Quizik do pobrania w dziale downloadu - zapraszam :)
13.11.17Wersja 1.07 "1 z 10". Po premierze quizowej na #quiz w skrypcie zaszło kilka drobnych zmian:
 • po końcowych wynikach quizu wyświetlana jest teraz liczba zadanych pytań w poszczególnych etapach;
 • zmieniłem domyślne interwały czasowe: przerwa przed każdym pytaniem z 30 na 10 sekund, czas na wskazanie gracza z 30 na 15 sekund;
 • w poprzedniej edycji skryptu (1.06) zapomniałem zmienić numer wersji quizu :) - stąd quiz przedstawiał się jako wersja 1.05... (dzięki dla Andrrewa za spostrzeżenie)
Zapraszam do downloadu "1 z 10" v1.07.
16.12.16Wersja 1.06 "1 z 10", poprawiony jeden mały błąd - w niektórych sytuacjach quiz nie podawał poprawnej odpowiedzi po upływie czasu na odpowiedź w etapie III.
14.12.16Wersja 1.05 "1 z 10". Z wprowadzonych zmian: dodana komenda wyłączająca quiz oraz zmiana komendy "!pyt [nr_gracza]" na "![nr_gracza]". Dodatkowo po wynikach gry podawany jest czas trwania quizu (od momentu rozpoczęcia I etapu).
05.12.16Jeszcze jeden update "1 z 10" - zmiany kosmetyczne, nicki graczy odpowiadających pisane są teraz pogrubieniem.
04.12.16Po udanej premierze - następna wersja "1 z 10" z usuniętym małym niegroźnym bugiem oraz jedną zmianą - po błędnej odpowiedzi (lub upływie czasu na odpowiedź) podawana jest teraz prawidłowa, tak jak ma to miejsce w teleturnieju.
03.12.16Kolejna wersja quizu "1 z 10" z poprawionym małym błędem (liczba punktów dodawanych na końcu gry była mnożona przez 1 zamiast przez 10) i kilkoma drobnymi zmianami w przebiegu gry.
29.11.16Dość szybko pojawiła się kolejna wersja quizu "1 z 10" - o numerku 1.01. Poprawiłem jeden mały błąd objawiający się nieprawidłową punktacją przy określonej kombinacji graczy na podium w rankingu. Doszła też mała zmiana w punktacji: w etapie III za poprawną odpowiedź gracz otrzymuje teraz 10 lub 20 pkt, tak jak ma to miejsce w teleturnieju (w poprzedniej wersji do zdobycia był 1 lub 2 punkty).
26.11.16Odkrzaczyłem pozostałą część strony.
Premiera quizu "1 z 10" na #quiz została przesunięta o tydzień z powodu wyjazdu Andrrewa.
Do działu Downloads dodałem nowe wersje Milionerów - 3.0 i 3.1, na razie bez opisu (szerszy opis obydwu wersji dostępny jest na stronie www.quiz.net.pl/milionerzy.php).
24.11.16Dodałem dział "1 z 10" z opisem quizu + download
23.11.16No więc ten tego... Nowy quiz po malym obsuwie wreszcie jest gotów. Z niemałą pomocą Andrrewa przygotowałem quizik pt. "1 z 10", wzorowany na teleturnieju o tej samej nazwie. Działu w menu ani downloadu jeszcze nie ma, ale będzie lada dzień (tia, he he). Premiera quizu odbędzie się w sobotę o 21:00 na kanale #quiz w sieci irc.pirc.pl.
Z pozostałych ogłoszeń - stronka trochę uprzątnięta, poprawione krzaczki w większej części (poza mIRC Scriptingiem). No i to tyle na teraz, baju baj.
07.05.14NO siema misiaki. :) Że ten tego, znaczy, wiadomo...! Trochę sajt się zastał, ale to nic. :) Stronka odzyskała sprawność po długim okresie niesprawności, a ja nie umarłem i quizy, które robiłem, jeszcze kiedyś dokończę! :P
A przy okazji spełniając swoją powinność i obietnicę, i obywatelski obowiązek - zapraszam wszystkich ircowników quizowych na nowopowstały (hehe) kanał kolegi Andrrewa - www.quiz.net.pl! :)
No i to tyld na dzisiaj, następny news będzie kiedyś jeszcze :) Pozdro!
P.S. Sorry, ze sadze tu takie krzaki, ale widocznie ktos popsul kodowanie. W najblizszym czasie to poprawie, a na razie jako rekompensate macie tu na deser ladnom panne:
hottest hp girl
24.01.12Wielkie FAKJU dla ACTA! Dołączamy się do protestu!
23.01.12Elo. Chciałem tylko poinformować, że nowy quiz się nadal robi i planowany termin ukończenia to 2-3 miesiące. :)
A zupełnie przy okazji wyświadczę przysługę koleżance i zaspamuję - wpadajcie na bloga http://www.photoblog.pl/cookiemonssster, przyczyńcie się do przyspieszenia powstania quizu i skomentujcie foty! ;] Pozdro!
09.06.11Dla uspokojenia zniecierpliwionej publiki podaję, że nowy quiz od strony technicznej jest już gotowy - zostało do wprowadzenia kilka drobnych modyfikacji i zmian zgodnie z wytycznymi podanymi przez Andrrewa - pomysłodawcę quizu. Niestety jako że od dłuższego czasu nie mogę się zmobilizować do dalszych prac, to quiz stoi w miejscu. :) Ale to nie moja wina, tylko Andrrewa, bo marudził do końca i podane początkowo założenia gry ulegały zmianom w chwili gdy quiz już był w zaawansowanym stadium rozwoju, co bynajmniej nie przyspieszało terminu wydania quizu - stąd też z wszelkimi pretensjami proszę kierować się do niego. ;] W każdym bądź razie projekt nadal żyje.
Ze spraw drugorzędnych - stronka odzyskała sprawność po krótkim okresie przerwy wynikającym ze zmiany oprogramowania na serwerze...
25.04.11Prace nad nowym quizem są bliskie końca. W przeciągu najbliższego tygodnia powinna ukazać się pierwsza oficjalna wersja nowej gry. Obecnie quiz wkracza w fazę pierwszych testów, wyłapywania bugów i ewentualnych drobnych modyfikacji.
06.01.11Elo. Mała przerwa była, ale spoko wodza, wszystko jest pod kontrolą. Zaczniemy od spraw formalnych:
1. Wszystkiego najlepsiejszego w nowym roku ;)
2. W grudniu wyszedł nowy mIRC o numerku 7.17
3. Prace nad nowym quizem trwają, proszę się nie niepokoić. ;) Miał być skończony w grudniowe święta, jednak czasami są ważniejsze rzeczy od robienia quizów. ;P
11.11.10Powrót zaginionej Familiady z serii 0.7. :) Wersja 0.7 została nieco poprawiona, odświeżona i uaktualniona, w efekcie czego przekształciła się w nowe wydanie 0.72. Obydwie wersje umieściłem do zassania w dziale Download. W archiwach nadal brakuje wersji 0.71, jednak w porównaniu z 0.7 wnosiła ona niewiele zmian (prawdopodobnie doszło jedynie zliczanie liczby trafionych odpowiedzi, co zostało już - choć nie do końca - wprowadzone w wersji 0.72). Oto lista zmian w 0.72, w zestawieniu z 0.7:
 • odświeżone, czytelniejsze okienko dialogowe
 • zmiana komend: /fam na /fkom, /fpyt na /fam
 • poprawione wyświetlanie kolorów pod BitchX
 • w wynikach wyświetlana jest liczba trafionych odpowiedzi (poza listą wyników indywidualnych; w zamierzeniu mają być wyświetlane obok siebie dwie listy - jedna sortująca wyniki wg liczby punktów, druga wg liczby odpowiedzi)
 • minimalna obsługiwana wersja mIRCa zeszła z 6.3 (Familiada 0.7) do 6.02
 • rozmaite drobniejsze poprawki.
Opis najnowszej wersji w dziale Familiada.

Przy okazji zamieszczę w tym miejscu archiwalny news o powstaniu Familiady 0.7, z dnia 25.05.2008:
Dzisiaj, w ramach odpoczynku od ciężkich prac nad Świstakiem, po ponad 7 latach przerwy, ukazała się nowa wersja Familiady. Poza poprawieniem mnóstwa niedoróbek i usunięciem starych błędów, do quizu zostało wprowadzone wiele ulepszeń, usprawniona została też kontrola gry. Przede wszystkim został rozwiązany problem zbyt dużej ilości odpowiedzi - teraz może być ona nieograniczona (we wcześniejszych wersjach możliwe było podanie max. 10 odpowiedzi, do tego gdy łączna ich długość przekraczała określony limit, skrypt mógł spowodować błąd, lub - w najlepszym wypadku - gracze widzieli tylko część z listy odpowiedzi podawanej na kanale). Nowością w Familiadzie jest możliwość podawania przez prowadzącego wyników gry za pomocą komendy. Opcja ta dostępna była już wcześniej w przerobionej wersji Familiady 0.6, natomiast w Familiadzie 0.7 została nieco podrasowana i w tej wersji działa wykorzystując alias zapożyczony z tworzonego Świstaka. Kolejna ważniejsza zmiana to zastąpienie komendy /fplay - która okazała się być w dużej mierze bezużyteczna, tudzież niewygodna w obsłudze - opcją "odkurzacza", wsysającego ze składu drużyn wszystkich graczy nieobecnych w danej chwili na kanale. Doszła możliwość ignorowania graczy - np. w przypadku, gdy mamy pewność, że gracz cheatuje, można dodać go do listy ignore, przez co jego odpowiedzi nie będą uznawane w quizie. Następna zmiana to przechowywanie ustawień quizu w pliku .ini - po uruchomieniu nowego quizu wcześniejsze ustawienia zostaną wczytane z pliku. Doszła komenda /fam, wyświetlająca krótki opis dostępnych komend. No i wreszcie na koniec - wszystkie operacje w wygodny sposób wykonać można z przejrzystego okienka dialogowego :)
Koniec newsa archiwalnego. :)
09.11.10Ukazała się kolejna wersja mIRCa - 7.15.
18.10.10Po dłuższej przerwie pojawiła się kolejna wersja Scrabbli - 0.3. Lista zmian:
 • komenda !losuj została zmieniona na !gra
 • autoquiz (możliwość określenia, po ilu rundach - jeżeli nie zostaną przez ten czas zdobyte żadne punkty - gra jest wstrzymywana)
 • możliwość wywoływania listy wyników przez graczy
 • bonusowe sekundy za każdy wyraz.
Opis gry i download skryptu w dziale Scrabble.
29.08.10Scrabble 0.2 - większa modyfikowalność, prostsza obsługa, możliwość kontroli ustawień quizu przez graczy. Pierwotna wersja słownika została zastąpiona pełnym słownikiem, zawierającym ponad 2,7mln wyrazów, w którym słowa wyszukiwane są teraz z turboprzyśpieszeniem dzięki stworzonej na potrzeby quizu bibliotece DLL :) (dzięki temu też zniknęła konieczność czekania na załadowanie słownika do tablicy - co zresztą przy tak obszernym zestawie słów byłoby niewykonalne). Źródła biblioteki dostępne są w dziale Download (a tutaj oryginalne źródła, w oparciu o które przygotowana została biblioteka).
Dodatkowo usunięte parę małych bugów, poprawione wyświetlanie kolorów pod BitchX, a quiz działa już na mIRCach od 6.02 (poprzednia wersja wymagała min. 6.17).
Zapraszam do downloadu, jednocześnie dziękując wszystkim za wszelkie uwagi i propozycje odnośnie funkcji quizu oraz pomoc w testach skryptu :)

Update. Poprawiona wersja Scrabbli 0.2 - zmiany kosmetyczne: komendy !litery, !czas itp. zmienione na !set l, !set c itp.; słowniki należy pobierać od teraz jako osobne archiwum; zmieniona nazwa skryptu ze scrabble2.als na scrabble.als (wcześniej zapomniałem zmienić przez niedopatrzenie ;P); zmieniona komenda /scrabble na /scrab - jak w wersji 0.1.
17.08.10Brand new quiz! :) Scrabble, wersja 0.1 - godny następca Mieszacza, swoje korzenie mający w legendarnym megaquizie "sKf Freeway" - teraz odbudowany jako odrębny skrypcik. Pierwsza wersja jest jeszcze niezbyt rozbudowana, niemniej zapraszam do testowania :)
14.08.10Do ściągnięcia Familiada 0.61 - wersja 0.6 dostosowana do pracy z nowszymi mIRCami. Doszła komenda /fkom, wyświetlająca listę dostępnych komend.
Mieszacz Kfiss 0.3 v3 - j/w.
10.08.10Koło Fortuny(tm) Beta 8 dostępne do ściągnięcia.
Poprzednia wersja okazała się mocno niedopracowana, co praktycznie uniemożliwiało prowadzenie gry. W tej wersji problemy zostały usunięte. Oprócz tego zmieniony został zestaw komend: /nastepny i /replace zamienione zostały na /pomin (która dodatkowo daje możliwość redukcji liczby graczy podczas przyjmowania zgłoszeń do danej rundy) i /usun, dodana została komenda /anuluj, usunięta /kfclean - jej zasostowanie ma teraz /kfon. Oprócz tego dodany spis komend - /kfkom - i usunięte kilka pomniejszych bugów.
Zapraszam do downloadu :)
W działach MSZ Quiz i Mega Quiz dodane zostały opisy przerobienia skryptów do działania z nowszymi mIRCami.
08.08.10Usunięty jeszcze jeden mały błąd w Świstaku - podczas wpisywania podpowiedzi do okienka znaki były ukrywane i wyświetlane jako gwiazdki.
07.08.10Poprawiona wersja ostatniego Świstaka - 10.08.07 - jest gotowa do downloadu. Testowana pod mIRCem 7.1 i 5.9. Dodatkowo usunięty został bug związany z nadmiernym wykorzystaniem proca przez 1-milisekundowy timer, a długość nicków w rankingu została zwiększona do 15 znaków.
W dziale Milionerzy zamieściłem opis przerobienia skryptu dla zgodności z nowszymi wersjami mIRCa.
04.08.10Zainteresowanych informuje się, że ostatni wydany Świstak KfIzZ (i pewnie kilka wersji wstecz) się je*... kocha z wypuszczonymi na przestrzeni ubiegłych paru lat wersjami mIRCa (i to samo tyczyć się może innych quizów zamieszczonych na liście). W najbliższym czasie planowane jest wydanie poprawionego Świstaka, działającego bezproblemowo na nowszych mIRCach.
03.08.10Wydano nową wersję mIRCa - 7.1.
Britney Spears nadal nie żyje.
Nowa wersja Koła Fortuny - zgodna z nowszymi mIRCami.